دکوراسیون اتاق خواب
661 بازدید
31 فروردین 1400
0

دکوراسیون اتاق خواب

اگر در خواب اختلال دارید و نمی توانید از وقت خوابتان نهایت استفاده را ببرید با یک تغییر اساسی در دکوراسیون اتاق خواب خود می توانید تمام معضلات مربوط به خوابتان را برطرف کنید. با طراحی ساده و شیک توسط متخصصین طراحی یا به کارگیری ایده ی خود می توانید اتاق خواب متناسب با سبک و سلیقه خود داشته باشید. هرچه اتاق دنج تر و ساده تر باشد، نتیجه ی آن دلپذیرتر و کم هزینه تر است. در اینجا به چند ترفند جهت تغییر دکوراسیون اشاره شده است که به شرح زیر است.

۱.طرح کلی اتاق را ساده نگه دارید

نکته خاصی در خصوص طراحی دکوراسیون اتاق خواب وجود ندارد. معمولا در هر اتاقی قسمت مشخصی به اسم دیوار اصلی دیده می شود که باید سرویس خواب را در وسط این دیوار قرار داد. قرار گیری تخت در قسمتی از اتاق و چسباندن آن به دیوار ایده ی خوبی نیست. از این رو آن را وسط دیوار اصلی قرار دهید. نتیجه آن داشتن فضای کافی جهت رفت و آمد است و همچنین تمیز و مرتب کردن تخت به آسانی انجام می شود.

۲.بدون ترس از رنگ های تیره استفاده کنید

رنگ آمیزی اتاق را تنها به رنگ های خنثی و سفید محدود نکنید. اینکه استفاده از رنگ تیره، اتاق کوچک را کوچکتر نشان می دهد یک اصطلاح کلیشه ایی است. به عکس می توانید یک طرف اتاق از رنگ های سبز زیتونی، آبی نفتی و زغالی استفاده کنید.

۳.ایجاد روشنایی زیاد

استفاده از رنگ تیره یا رنگ روشن در رنگ آمیزی اتاق خواهان نور و روشنایی کافی است. از این رو جذابیت دکوراسیون اتاق خواب را چند برابر می کند. در صورت وجود نور طبیعی نیازی به نور پردازی های اغراقی نیست ولی اگر نور طبیعی کافی نبود از آویزها، لوسترها، چراغ های دیواری و سقفی استفاده کنید.


۴.به کارگیری رنگ ها را دست کم نگیرید

به عقیده بیشتر مردم رنگ سفید جزء اولین رنگ های آرام بخش است. که در این عصر مینیمالیسم یا ساده گرایی در صدر جدول قرار دارد. ولی بیشتر طراحان اعتقاد دارند اتاق کاملا سفید جای مناسبی برای خواب نیست.  ترکیب رنگ های خنک مانند خاکستری و آبی با رنگ های گرم تضاد زیبا و شکیلی را برای اتاق خواب به ارمغان می آورد. همچنین ترکیب رنگ سیاه و سفید همیشه جوابگو است ولی اگر مقدار کمی از رنگ دیگر را در کنار آنها به کاربرد نتیجه عالی حاصل می شود.

۵.پاتختی را متناسب ابعاد اتاق انتخاب کنید

اگر فضای اتاق کوچک و ساده است قرار نیست از مبلمان کوچک استفاده کرد. یا اگر تخت بزرگ است پاتختی کوچک کنار آن جذابیت کار را از بین می برد. از این رو  مبلمانی با سایز مناسب فضا را حجیم تر و بزرگتر نشان می دهد و در عین حال کاربردی تر است.

۶.ایجاد فضای کاذب

هدف از ایجاد فضای کاذب برای دکوراسیون اتاق خواب این است که اتاقی باشکوه و شیک خلق شود. از این رو استفاده از پرده این فضا را به وجود می آورد. پرده ها را با فاصله کم از سقف نصب کنید تا تمام نگاه به طرف بالا کشیده شود. همچنین استفاده از پرده هایی که با رنگ دیوار هماهنگ باشد اتاق را شیک تر به نمایش می گذارد.

۷.پرهیز از شلوغی و شلختگی

اگر مجلل ترین اتاق را داشته باشد اما بهم ریخته و شلوغ باشد. جذابیتی ندارد و دل شما را می زند. از این رو مرتب و تمیز کردن اتاق هیچ هزینه ایی برای شما ندارد و یک ترفند عالی برای اتاق ساده و شیک است.

۸.طبیعت را به خانه بیاورید

گیاهان طبیعی، شور و نشاط را به خانه شما می آورند از این رو چه بهتر که نگهداری این گیاه در اتاق خوابتان باشد. نتیجه این کار اتاق شیک و ساده با آرامش خاص است.

۹.چراغ های دیواری را جایگزین چراغ های رومیزی و آباژور کنید

آباژور و چراغ های رومیزی فضای زیادی را اشغال میکنند و همچنین دکوراسیون اتاق خواب شلخته به نظر می رسد. از این رو می توانید چراغ هایی پشت تخت نصب کنید یا به حالت آویز قرار دهید که قابل تنظیم باشد.

۱۰.به کارگیری مبلمان چند منظوره

اگر فضای اتاق بزرگ است از یک نیمکت در پایین تخت استفاده کنید. ولی اگر فضا کم است پاتختی کوچک همراه کشو را جایگزین دراور کنید همچنین صندلی کوچک باعث تنظیم فضای اتاق می شود. این صندلی علاوه بر تغییر دکوراسیون کاربردی های مانند انداختن وسایل اضافی روی تخت هنگام خواب را دارد.
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

چیدمان و انتخاب دکوراسیون اتاق خواب دخترانه مستلزم سبک خاص خود است. از این رو اول سبک تعیین می شود سپس تمام وسایل متناسب با سبک خریداری می شود. حالا نوبت به انتخاب رنگ مناسب مطابق با سلیقه دختر خانم است. دخترا معمولا  رنگ های دلربا(سبز، صورتی) و پرانرژی را دوست دارند. جهت به کارگیری این رنگ ها می توانید از دکور، پرده، پاف و بالش های رنگی استفاده کنید. تا اتاق جلوه ی زیبا به خود بگیرد و بر جذابیت آن بیفزاید. سن یکی دیگر از معیاری اتاق خواب برای دختر است. از این رو دکور دختر ۶ ساله با دختر ۱۵ ساله متفاوت است. اگر دختر شما مشغول به تحصیل است، بخشی از اتاق را به کتابخانه و میز تحریر جهت مطالعه اختصاص دهید. به کارگیری رنگ صورتی در اتاق خواب دختر کاملا کلیشه ایی و دمده شده است، و همچنین بازده خوبی ندارد. از این رو از رنگ های جاندار و پر انرژی مانند نارنجی استفاده کنید. این رنگ ها در رنگ بندی ملحفه تخت خواب هم تاثیر دارد طوری که رنگ و طرح روی ملحفه و تختخواب با سبک و انرژی دختر هماهنگ باشد. فرش و پرده اتاق هر چه ساده تر باشد با سن دختر هماهنگ تر می شود.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه به اندازه و حتی بیشتر از اتاق دخترانه مهم تر است.زیرا پسرها در سن مشخصی بیشتر اوقات خود را در اتاق می گذرانند از این رو طراحی آنجا مطابق سلیقه و جایی برای تخلیه انرژی آنها باشد. چند دهه در میان مردم رنگ هایی مانند سبز ، بنفش یا آبی برای اتاق پسر مرسوم بود. ولی به مرور زمان جای خود را به رنگ های پرانرژی با تناژ گرم( مانند هلویی، نارنجی، کرم) و رنگ های خنثی( مانند مشکی، سفید، خاکستری) داد. یکی دیگر از ملاک ها، انتخاب یک سرویس خواب است که باید سبکی مدرن و اسپرت هماهنگ با پالت رنگی اتاق خواب باشد. پرده مناسب این نوع فضاها بسته به نوع پنجره و دریافت نور متفاوت است. اگر پنجره طوری طراحی شده که تمام نور را به داخل هدایت کند دیگر نیازی به پرده نیست.استفاده از فرش و قالی های به رنگ گرم مانند کرم و قرمز نقش بسزایی در اتاق دارید. همچنین فرش هایی با طرح هندسی گزینه مناسبی است. همچنین می توانید از شلف های دیواری، لاستیک های رنگ شده، گیاهان طبیعی، قسمتی از دیوار جهت یادداشت های روزانه، یک قسمت از اتاق جهت بازی با خاک و گل به شکوفایی استعداد های پسرتان کمک کنید.

دکوراسیون اتاق کم جا

نکاتی که در دکوراسیون اتاق خواب کم جا باید رعایت کنیم به شرح زیر است:

۱.استفاده از رنگ های روشن و خنثی به جای رنگ های تیر

۲.استفاده از سرویس خواب با ابعاد کوچک و کاربردی

۳.کمد دیواری ها با عرض کم و ارتفاع زیادی و تقسیم بندی مناسب کشوها

۴. به کارگیری آینه های دکوراتیو( اتاق را بزرگتر نشان می دهد)

۵.نورپردازی های مناسب

۶.تلفیق رنگ ها و سبک ها

دکوراسیون اتاق خواب دلباز

بعد از فعالیت های روزمره هر فردی خواهان استراحت در اتاقی دنج و درحین حال دل باز است از این رو باید دکوراسیون اتاق خواب دلباز باید دارای ملاک های زیر باشد:

۱.متراژ اتاق تا جای ممکن زیاد باشد.

۲.کف پوش از رنگ های روشن با جنس عالی استفاده شود.

۳.پنجره اتاق بزرگ و روبه به ویوی عالی باشد از این رو نور طبیعی بهتر به فضا راه پیدا می کند.

۴.رنگ دیوارهای اتاق ملایم و با وسایل هماهنگی لازم داشته باشد همچنین جنس پرده ها نازک و از سقف آویزان باشد‌

۵.انتخاب سرویس خواب بسته به سبک فرد سنتی یا مدرن

۶.استفاده از فرش و قالی در ابعاد کم با طرح ساده هندسی

۷.استفاده از گل و گیاهان طبیعی

۸.کاربرد آینه و وسایل دکوراتیو به تعداد محدود
جدیدترین مدل های دکوراسیون اتاق خواب

ویژگی های دکوراسیون اتاق خواب که در بین مردم  به یک ترند تبدیل شده است به شرح زیر است:

۱.انتخاب و بکارگیری سرویس خواب مدرن جهت چیدمان و تزیین اتاق خواب

۲.استفاده از رنگ های جذاب و به روز در طراحی و دکوراسیون اتاق خواب

۳.استفاده از وسایل روشنایی و نورپردازی هماهنگ با فضای خواب

۴.نقش طراحی ورودی و درب اتاق در به روز بودن فضا

۵.استفاده از پرده های مناسب دکوراسیون

۶.فرش های مدرن با طرح های خاص هماهنگ با اجزای اتاق

شرکت یاشیل دیزاین با طراحی و اجرای سبک هایی متفاوت پاسخگوی نیاز مشتریان خود می باشد، از این رو یک سبک متفاوت رونمایی می کند که طرفداران محدود و خاص خود را دارد. به سبک لافت معروف است که در طراحی داخلی آپارتمان ها و سالن ها کاربرد دارد. از این رو پیاده کردن این طرح برای تمامی سلیقه ها کار آسانی نیست زیرا در این طراحی فضای بین پذیرایی، اتاق خواب یا آشپزخانه برداشته می شود. همچنین تمام طراحی و اجرای نمای داخلی برعهده شرکت یاشیل دیزاین است.در وب سایت خود چند نمونه اجرای شده از سبک لافت را به نمایش گذاشته است که شما می توانید از آنها بازدید کنید.

 

دیدگاه شما