بازسازی کافی شاپ
211 بازدید
31 فروردین 1400
0

بازسازی کافی شاپ

بازسازی کافی شاپ از دو جهت برای صاحب و به ویژه ارباب رجوع اهمیت دارد. اول غذایی که در این مکان سرو می شود. دوم جو و حال و هوایی که از طراحی فضا نصیب مشتریان می شود. سبک و سیاق طراحی خارجی و داخلی این مکان بسته به جای ساختمان آن متفاوت است. همچنین اگر در چنین مکان نورپردازی و طراحی داخلی به روز و هدفمند باشد. مشتری احساس آرامش و امنیت بیشتری می کند و آنجا تبدیل به مکانی برای ثبت خاطرات می شود. از این رو فضایی که طراحی می شود باید حال و هوایی متفاوت با محیط زندگی درون شهری و فضای بیرون داشته باشد. از عناصر اولیه برای طراحی این نوع فضاها می توان به تجهیزات، وسایل و رنگ های هیجان انگیز که باعث افزایش اشتها می شود اشاره کرد.

بازسازی و نوسازی کافی شاپ

درباره بهترین شیوه های بازسازی کافی شاپ چه می دانید؟ با مرور زمان فضای داخلی و خارجی ساختمان کافی شاپ فرسوده شده و کهنه و قدیمی به چشم می آید. از این رو مالکین آنجا باید تصمیمی در مورد آن بگیرند که اگر آن را تخریب و از نو بسازند بسیار هزینه بر و زمان بر است. در این صورت عملیات بازسازی بهترین گزینه است. پس با تغییر کم در قسمت هایی از این مکان شاهد بازسازی معقول و به صرفه تر خواهید بود. همچنین بازسازی این مکان موجب جذب مشتری بیشتر می شود. از طرفی هم هزینه ایی که جهت بازسازی صرف می شود با جذب مشتری این هزینه جبران و شاهد سود کلانی خواهید بود.

بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ

شما در عصری زندگی می کنید که افراد آن تمایل زیادی به زندگی مدرن و لوکس دارند. این خود باعث می شود تا بازار کسب و کار شما به سمت پیشرفت و مدگرایی سوق داده شود. از این رو یکی از دغدغه ها و اولویت های اصلی مالکین کافی شاپ ها با توجه به ازدیاد رقبا در حرفه و صنف خودشان کماکان جذب بالای مشتری و در صدر جدول ماندن است. در بسیاری مواقع امکان دارد هزینه کافی جهت تغییر کلی ملک را نداشته باشند. ولی با بازسازی ملک خود با تغییرات کوچک در فضای داخلی یا دکوراسیون آن و همچنین فضای خارجی می توان شاهد تغییرات بزرگی بود که باب میل مشتریان است و صاحبین به هدف خود می رسند. در صورتی که شخصی آگاهی کافی از این نوع مکان ها نداشته باشد اولین چیزی که به چشم او می آید ظاهر زیبا و تمیز با دکوراسیون داخلی به روز، این فضا را برای او جذاب می کند در نتیجه به داخل محیط رفته و سفارشات خود را ثبت می کند.

هزینه بازسازی کافی شاپ

هزینه بازسازی کافی شاپ با توجه به تغییراتی که قرار است انجام شود، متغیر است. قبل از هر کاری باید برنامه و لیست دقیقی تهیه کرد تا مقدار هزینه برآورد شود. هزینه این مکان با توجه به میزان فرسودگی یا تغییرات جزئی تغییر می کند. هزینه صرف بازسازی جزء هزینه حساب نمی شود بلکه نوعی سرمایه گذاری برای جذب مشتریان است. همچنین اگر صاحبین ملک تمایلی به بازسازی نداشته باشند با ریزش مشتری روبه رو خواهند شد. هزینه بازسازی را می توان به عنوان یک پس انداز دراز مدت در نظر گرفت؛ که سود به دست آمده با سود پول پس انداز شده در بانک برابر و حتی بیشتر است. همچنین اگر از نظر هزینه مشکلی ندارید یک کارشناس بازسازی استخدام کنید. هزینه ها می تواند شامل دکوراسیون داخلی، نوسازی تاسیسات، مبلمان، اثاثیه، کف پوش، دیوار پوش و هزینه های ریزی مانند تجهیزات داخلی، اکسسوری های مدرن و فضای ورودی باشد‌.
بازسازی کافی شاپ مدرن

بازسازی کافی شاپ قدیمی و تبدیل آن به یک مکان لاکچری و مدرن طرفداران خاص خود را می طلبد. از این رو کافه نشین ها می دانند که چه خصوصیاتی در این فضاها وجود دارد که محل پاتوق آنها می شود. همچنین علاوه بر کیفیت خدمات عوامل دیگری مانند طراحی داخلی تاثیرات قابل توجه ای بر نظر مشتریان می گذارد. طراحی داخلی ایده آل و مناسب می تواند نقش بسزایی در نحوه ی شکل گیری حال و هوای کافه را داشته باشد. همین موضوع کافه را به فضایی خودمانی و دلچسب تبدیل می کند. چند مورد کافه را دلپذیرتر و در حین حال مدن تر می کند که به شرح زیر است:

- وجود پنجره ای رو به خیابان

- وجود مکانی دنج برای دلنوشته ها

- ساخت دکوری با جعبه های چوبی

- حس خوب همراه دیوارهای آجری داخل کافه

- وجود یک حیاط پشتی دنج و دلپذیر

- نوشتن شعارهای مخصوص کافه نشینی روی سطوح مشخص

- قالیچه های سنتی و گرم

- قفسه های پر از کتاب و داستان برای دوستداران مطالعه

- گلدان ها و فضای سبز آرام

- وجود گوشه های تک یا دونفره دنج

انواع روش های بازسازی کافی شاپ

احداث یا بازسازی کافی شاپ جزء آن دسته از شغل هایی است که سود فراوانی دارد. در این دنیای پر مشغله افراد برای وقت گذرانی و فرار از دغدغه ها به این مکان های دنج و آرام روی می آورند؛ و دنیا را برای چند لحظه در یک فنجان قهوه و گپی با دوستان خلاصه می کنند. بازسازی کافه نیازمند اطلاعات کافی در این زمینه است. برای مثال مخاطبان کافه معمولا سنی بین ۱۵ الی ۳۵ سال دارند که به طبع سلیقه آنها در فضای کافه و همچنین نوشیدنی ها و خوراکی های دخیل است. در نتیجه این عوامل در بازسازی تاثیر دارد که در چند مورد به شرح زیر است:


اولین قدم انتخاب نوع و تم کافه است. در وهله اول شما باید نوع و همچنین خدماتی که ارائه می شود را تعیین کرد. باید در طراحی کافه خود خلاق باشید. طوری که از طراحی و دیزاین منحصر به فرد، المان های جذاب و ایده های بکر در بازسازی استفاده کنید تا بر تعداد مشتری افزوده و این مکان در ذهن آنها ماندگار شود.

انتخاب یا تعویض اسم کافی شاپ

انتخاب اسم مناسب برای کافه اهمیت زیادی در موفقیت آن دارد‌. از این رو قبل از ساخت کافه باید به فکر یک اسم ساده و در حین حال جذاب بود. طوری که در ذهن نقش ببندد. تا می توانید از اسم های جالب و کوتاه در حین حال عجیب و متفاوت استفاده کنید. یک چالش راه بیندازد از دوستان و اطرافیان خواهان اسم باشید. از این رو نام انتخابی جوری باشد که با سبک و استایل مخاطبان و تم کافه هماهنگ باشد.

هزینه راه اندازی یا بازسازی کافی شاپ

کافه ها به طور معمول سود آور می باشند و می توان از آنها انتظار یک منبع درآمد داشت. البته مثل اکثر کسب و کارها در مرحله اول باید از جیب خود هزینه کرد. برای مثال اجاره مکان یا خرید آن، خرید تجهیزات و لوازم، مواد اولیه خوراکی و نوشیدنی، اکسسوری های تزئینی، بازاریابی و تبلیغ جزء هزینه صاحب کافه محسوب می شود‌. برای تهیه وسایل اولیه می توانید از بانک وام بگیرید یا اگر بودجه کافی ندارید وسایل دست دوم را جایگزین وسایل تازه کنید؛ و با اندکی تغییر آنها را از حالت کهنه در بیاورید. از این رو بازسازی به صرفه تر می شود.

انتخاب مکان مناسب جهت بازسازی کافی شاپ

نکته قابل توجه در بازسازی یک کافه انتخاب مکان مناسب است. از این رو کافه شما در کدام قسمت شهر قرار دارد در جذب و افزایش مشتری تاثیر دارد. مکان هایی شلوغ بهترین گزینه برای بازسازی یک کافه است. از این رو اطراف کتابخانه، نزدیک پارک و مرکز خرید بهترین مکان است.
تعویض تجهیزات لازم جهت بازسازی کافی شاپ

تعویض و تغییر تجهیزات در بازسازی کافه شامل اکسسوری های تزئینی و وسایل پذیرایی است. آبمیوه گیری، وسایل پذیرایی، مایکروویو، قهوه ساز جزء وسایل ضروری کافی هستند ولی تجهیزاتی مانند میز و صندلی با یک تغییر ساده هزینه بازسازی را کاهش می دهد.

طراحی داخلی کافی شاپ

افرادی که قصد بازسازی کافه را دارند باید توجه خاصی به طراحی داخلی داشته باشند. در نتیجه باید کل برنامه ریزی با دقت تهیه شود. قبل از هر چیزی باید تم کافه با سلیقه مشتری هماهنگ کرد. ورودی کافه را با نورپردازی و ترکیب رنگ ها تزئین کنید. همچنین نمای درونی آشپزخانه طوری طراحی شود که پرسنل به آسانی به جایگاه بستی، فر، قهوه ساز دسترسی کامل داشته باشند. طراحی سالن علاوه بر زیبایی باید راحت هم باشد. همچنین در طراحی سالن می توان از نورپردازی مدرن، آویزهای خاص و چراغ های جالب استفاده کرد.

گروه طراحی و معماری یاشیل دیزاین و خدمات آن

یکی از ملاک هایی که انتخاب مشتری برای شرکت، بازسازی را آسان می کند ارائه نمونه ایی از کارهای موفق خود در مدت زمان سابقه کار است. تزئین و طراحی داخل ساختمان جزء عملیات بازسازی یا دیزاین در شرکت یاشیل است. در کنار دکوراسیون داخلی می توان از ایده های مدرن جهت تزئین داخل منزل استفاده کرد. موارد زیر به تزئینات داخل ساختمان کمک می کند که شامل موارد زیر است.

- کاغذ دیواری و پارکت

جهت بازدید از پروژه های اجرایی شرکت یاشیل دیزاین می توان به وب سایت این شرکت مراجعه کرد؛ و یا با هماهنگی با این گروه به صورت حضوری از پروژه بازدید کرد.

- دیزایین پشت تلویزیون

- ساخت پارتیشن داخل ساختمان

- استفاده از آینه های دکوراتیو

- دیوارکوب لمسه ای

- پتینه کاری

- ساخت انواع کمد دیواری، کابینت و مصنوعات چوبی

- ساخت و تولید سقف های کاذب و انواع گچ بری

- طراحی و اجرای فضای سبز در حیات و فضای پشت بام

- طراحی و اجرای نمای خارجی ساختمان

 

دیدگاه شما