دکوراسیون اتاق مدیریت
220 بازدید
01 اردیبهشت 1400
0

دکوراسیون اتاق مدیریت

از مهمترین بخش های هر شرکت اتاق مدیریت است. در واقع می توان گفت که این اتاق در حکم کلید ماجرا است. شاید به همین خاطر است که طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت با دقت خیلی زیادی انجام می شود. البته این بدان معنی نیست که بقیه اتاق های شرکت مهم نیستند و در طراحی به توجه نیاز ندارند. بلکه باید در هر شرکتی طراحی برای تمام اتاق های آن به صورت کارشناسانه انجام شود.

اهمیت رنگ ها در دکوراسیون اتاق مدیریت

معمولا افراد وقتی که وارد یک اتاق می شوند اولین چیزی که به چشم آن ها می آید رنگ های می باشد که در آن محیط استفاده شده است. این را به خاطر داشته باشید که رنگ ها همیشه تاثیر زیادی روی ذهن مخاطب می گذارند. برای دکوراسیون اتاق مدیریت بهتر است که از رنگ های روشن استفاده شود، چون رنگ روشن باعث بیشتر شدن اعتماد به نفس ارباب رجوع و یا افرادی شود که به اتاق مدیریت وارد می شوند. البته رنگی که استفاده می شود در وهله اول باید حس خوبی را به پرسنل و کارمندان و خود مدیر بدهد. همچنین رنگ روشن استفاده شده در این اتاق باعث می شود که جلسه ها و تصمیم گیری ها در یک فضای آرام و دلباز و با بهترین روند انجام شود.

امروزه از نظر روانشناسی باید هر رنگی متناسب با آن مکان و فعالیت های تخصصی آن انجام شود. برای مثال اگر شرکت در زمینه های تجاری فعالیت داشته باشد بهتر است که در طراحی اتاق مدیر از رنگ های خنثی و ملایم استفاده شود ولی برای شرکت های تبلیغاتی طراحان از رنگ های گرم مانند نارنجی، آبی تیره و... برای اتاق مدیریت استفاده می کنند. می توان گفت که با توجه به سنگین بودن وظایف مدیریت انتخاب یک رنگ مناسب باعث پویایی و سرحال شدن او می شود و در نتیجه کارهای مدیریتی شرکت به بهترین نحو انجام داده می شود. در طراحی دکوراسیون این اتاق باید کفپوش آن به گونه ای انتخاب شود که رنگ آن با دکوراسیون همخوانی داشته باشد و بهتر است که برای این اتاق از کفپوش هایی که طیف رنگی خاکستری دارد استفاده شود.

مبلمان مناسب برای طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت

در طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت یکی از اجزایی که باید به آن خیلی توجه شود انتخاب مبلمان مناسب است چون تاثیر آن در روند عملکرد مدیریتی انکارناپذیر است. مبلمان اتاق مدیریت شکوه و اعتبار بسیار زیادی را به محیط می بخشد و محیطی جذاب و رسمی را به وجود می آورد. اگر اتاق مدیریت متراژ زیادی داشته باشد شما می توانید اتاق مدیریت و اتاق جلسات را با هم ادغام کنید و از مبل هایی که یک سره هستند برای فضای آن استفاده کنید چون با این کار هم به اتاق ظاهر شیک و جذابی داده اید و هم هزینه طراحی را تا حدودی پایین آورده اید.

نحوه چیدن صندلی ها و مبلمان اتاق مدیریت باید به گونه ای باشد بین میز مدیر و مبل های روبرویی که برای ارباب رجوع استفاده می شود فاصله معقولی وجود داشته باشد چون فاصله زیاد حس خوبی را به ارباب رجوع و کارمندان نمی دهد. باید به این نکته نیز توجه کنید که نزدیکی زیاد میز مدیر با مبل های روبرو زیاد دلچسب نیست. پس باید آن ها را به شیوه ای بچینند که امکان برقراری ارتباط چشمی مدیر و ارباب رجوع وجود داشته باشد.مبل راحتی در طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت

بعضی وقتا افراد در طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت از مبل های راحتی برای نشستن افراد و ارباب رجوع استفاده می کنند تا آنها نهایت احساس و آرامش را در اتاق مدیریت و در جلسات داشته باشند. در ضمن عقیده دارند که این کار علاوه بر اینکه محیط را از حالت رسمی خارج می کند به زیباتر شدن فضای اتاق نیز کمک زیادی می کند.

استفاده از قفسه ها و فایل ها برای طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت

برای طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت بهتر است که از یک سری فایل ها و قفسه ها روی دیوار استفاده شود تا مدیران بتوانند که اسناد و مدارک را به روشی کاملا مرتب سازماندهی کنند و در صورت نیاز به راحتی بتوانند به آن ها دسترسی داشته باشند. البته بهتر است که این قفسه ها و فایل ها از جنس وسایل و میزهای اداری باشند که در طراحی اتاق استفاده شده است.

نورپردازی دکوراسیون اتاق مدیریت

در هر محیطی، چه خانه و چه محیط های اداری بسیار مهم است که نورپردازی به چه شیوه ای باشد. چون نورپردازی در طراحی محیط دارای اهمیت بسیار زیادی است. نورپردازی دکوراسیون اتاق مدیریت باید به بهترین شیوه انجام شود تا افراد هنگام شرکت در جلسات زود خسته نشوند و راندمان کار شرکت پایین نیاید. در این اتاق وجود نور طبیعی اهمیت بالایی دارد به همین خاطر در معماری مدرن امروزه در طراحی این اتاق یک پنجره بزرگ را در نظر می گیرند تا به اتاق گرما و انرژی ببخشد. چون مدیر اکثر وقت کاری خود را در این اتاق می گذراند پس به تنظیم نور نیاز دارد. برای تنظیم نور در این اتاق از پرده های متحرک و منابع نور مصنوعی (لامپ) استفاده می شود.

دکوراسیون لاکچری اتاق مدیریت

می دانیم که از مهمترین قسمت های یک اداره اتاق مدیریت است چون در این اتاق تصمیمات مهم شرکت گرفته می شود پس دکوراسیون اتاق مدیریت لاکچری، به افراد حس مدرنیته بودن را می دهد و در نتیجه موجب جلب اعتماد افراد می شود. در نگاه اول این اتاق موجب شناخت مدیر و دید کلی نسبت به شرکت می شود. دکوراسیون این اتاق همیشه باید به نوعی طراحی شود که اقتدار مدیر و جدیت کار او را به خوبی نشان دهد ولی در عین حال یک محیط کاملا صمیمی و راحتی برای برقرار کردن ارتباط افراد با مدیر باشد.

10 ایده برای طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت

ایده های موثری در طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت وجود دارد که عبارتند از:

1-استفاده از میز و صندلی های یکدست

2-استفاده کردن از میز اداری شیک و مدرن

3-به کار بردن مبلمان شیک و جدید

4-استفاده از رنگ مناسب در اتاق

5-مدل پرده ها و رنگ آن با رنگ دیوار و وسایل داخل اتاق همخوانی داشته باشد.

6-استفاده کردن از یک ساعت مدرن درون اتاق

7-قرار دادن گلدان های زیبا با گل های شاداب

8-بهره گیری از اکسسوری های متناسب با وسایل و دکوراسیون اتاق

9- چیدمان مرتب صندلی ها و میز کار

10-قرار دادن یک ظرف شکلات روی میزکار (باید با میز همخوانی داشته باشد)

طراحی میزهای مدیریتی خاص برای طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت

بین میزهای اداری و میزهای مدیریتی تفاوت خیلی زیادی وجود دارد. در طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت، سلیقه ی افراد و سبک و میزان هزینه ی آنها متفاوت است. البته آن ها باید هنگام انتخاب و خرید میز، فضای اتاق را نیز در نظر داشته باشند و میزی را انتخاب کنند که با دکوراسیون اتاق همخوانی داشته باشد. میزهایی که برای مدیریت انتخاب می شود بهتر است که نسبت به میز کارمندها بزرگتر باشد و جزئیات بیشتری را نیز داشته باشد چون وسایل بیشتری روی این میزها قرار می گیرد.

معمولا میزهایی که برای مدیریت طراحی و تولید می شوند دارای فایل ها و کشوهای زیادی هستند و یک قسمت شبیه کتابخانه نیز برای آرشیو پرونده ها و اسناد دارند و هر کس با توجه به سلیقه ی خود مدل مورد نظر خود را انتخاب می کند. توصیه می شود که هنگام خرید میز مدیریتی بهتر است مدلی را انتخاب کنید که دارای کشوهای قفلی باشد و بتوان آنها را قفل کرد. چون طبیعتا هر مدیری یک سری اسناد و مدارک مهم و سری را دارد که دلش نمی خواهد کسی به آن دسترسی داشته باشد.

اهمیت لوازم دکوری در طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت

بعضی از افراد تصور می کنند که اتاق مدیریت چون جزو یک محیط اداری است پس بهتر است که محیطی کاملا خشک و رسمی باشد و فقط وسایل اداری از قبیل میز و صندلی و فایل اسناد در آن قرار بگیرد. امروزه طراحان در طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت از لوازم دکوری و تابلوهای هنری استفاده می کنند و فضای بسیار دلبازی را طراحی می کنند. نکته مهمی که در انتخاب این وسایل باید در نظر داشته باشید این است که باید هنگام استفاده از وسایل دکوری در اتاق مدیریت، مدل هایی را انتخاب کنید که ظاهر رسمی اتاق را حفظ کند.هزینه طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت

در دنیای مدرن امروز به شکل بسیار چشمگیری به طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت توجه می شود. چون فضای اتاق مدیریت در نگاه اول نشان دهنده ی اقتدار مدیر و اعتبار شرکت است. نمی توان یک قیمت قطعی برای طراحی دکوراسیون اتاق مدیر به کار برد چون هزینه ها با توجه به فضای اتاق و لاکچری بودن طراحی آن یا عادی بودن و نوع وسایل به کار برده بسیار متفاوت است؛ و تازه کار بودن طراح و تجربه و مهارت او نیز در تعیین دستمزد او متفاوت است.

نحوه چیدمان و دکوراسیون اتاق مدیریت

نحوه چیدمان دکوراسیون اتاق مدیریت باید به سبک مدرن انجام شود و فضای آن باید خیلی زیبا و آرام باشد. یاشیل دیزاین یک مجموعه طراحی است که از تواناترین و باتجربه ترین طراح استفاده می کند تا بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه کند. این مجموعه عظیم و شناخته شده در خصوص طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت دارای بهترین طراحان می باشد و با صرف کمترین هزینه و وقت یک اتاق مدیریتی مدرن را طراحی می کنند.

دیدگاه شما