دکوراسیون ورودی راه پله
200 بازدید
04 اردیبهشت 1400
0

دکوراسیون ورودی راه پله

چیدمان و دکوراسیون ورودی راه پله، نشان دهنده ی هنر و سلیقه طراحان داخلی و حتی ساکنین یک خانه  است. به گفته خیلی از افراد چنین حالتی دقیقا مشابه زمانی است که شخصی را برای اولین بار می بینیم. دکوراسیون این قسمت نیز اولین چیزی است که توجه مهمان را پس از داخل شدن به یک خانه به خود جلب می کند. اولین قدم برای وارد شدن به یک خانه، قسمت ورودی همان خانه است و اولین حسی که هنگام ورود به یک منزل مسکونی در افراد شکل می گیرد مربوط به ورودی آن است. دکوراسیون ورودی راه پله دارای اهمیت زیادی می باشد و باید به آن توجه ویژه ای شود. در واقع می توان گفت که دکوراسیون این قسمت اطلاعاتی از طراحی و چیدمان داخل منزل را به افراد می دهد.

جذاب ترین ایده ها برای دکوراسیون ورودی راه پله

همانطور که می دانیم دکوراسیون ورودی راه پله نقش اساسی در دید افراد هنگام ورود به ساختمان را دارد پس ایده هایی زیادی برای دکوراسیون این قسمت وجود دارد که بعضی از آنها عبارتند از:

دیوار ورودی راه پله را مزین کنید

اگر در ورودی خانه موقع باز شدن رو به دیوار است بهتر است که در دیوار روبروی آن از یک قاب عکس روی دیوار راه پله استفاده کنید. این کار باعث می شود که افراد هنگام ورود به خانه مجذوب آن شوند. اگر برای درب ورودی منزل از شیشه های رنگی استفاده شود، اول از همه نمای زیبای را به خانه می دهد و دومین مزیت آن وارد شدن نور و انرژی مثبت، به محیط راه پله می باشد همچنین در زیبایی دکوراسیون آن قسمت نیز تاثیر زیادی دارد.

استفاده از گیاهان طبیعی در دکوراسیون ورودی راه پله

استفاده کردن از گلدان با گل های طبیعی رنگارنگ به به ورودی راه پله زیبایی و طراوت خاصی می بخشد و افراد هنگام ورود به خانه با دیدن آنها دارای حس شادی و نشاط می شوند.

بستن درب سرویس بهداشتی داخل ورودی راه پله

اگر سرویس بهداشتی در قسمت ورودی راه پله قرار گرفته است حتما درب آن را همیشه ببندید چون با باز بودن درب آن افراد هنگام ورود به خانه حس خوبی پیدا نمی کنند و چهره ای ناخوشایند را نیز به آن قسمت می بخشد.

از دیوار آجری برای ورودی راه پله استفاده کنید

استفاده کردن از دیوار آجری برای قسمت ورودی راه پله، می تواند نقطه اتصالی بین فضای بیرون و محیط خانه را نشان می دهد. در ضمن آجر یکی از مصالحی می باشد که حس گرما و صمیمیت را به محیط خانه منتقل می کند.

استفاده از آینه برای تزیین ورودی راه پله

در خانه هایی که ورودی راه پله متراژ کمی دارد استفاده از آینه برای تزئین این قسمت بهترین گزینه می باشد، چون آن قسمت را بزرگتر و روشن تر نشان می دهد.

استفاده از جالباسی و جاکفشی برای ورودی راه پله

بعضی ها فکر می کنند که جالباسی فقط مختص اتاق خواب است. در حالی که این طرز تفکر درست نیست و در قسمت ورودی راه پله نیز می توان از جالباسی استفاده کرد. جالباسی که در ورودی راه پله قرار داده می شود می تواند جای لباس های مهمان هنگام ورود به منزل و یا جای لباس های افراد خانواده هنگام خارج شدن از خانه باشد. وجود یک جالباسی در این قسمت می تواند نشان دهنده تفاوت بین محیط بیرون و محیط داخل خانه باشد. در این فضا بهتر است از یک جاکفشی نیز استفاده شود تا افراد هنگام ورود به خانه، کفش هایشان را داخل آن قرار دهند تا فضا بهم ریخته نباشد.

از تاثیر کنسول در این قسمت غافل نشوید

اگر متراژ ورودی راه پله به اندازه ای می باشد که بتوان در آنجا از یک کنسول استفاده کرد حتما فرصت را از دست ندهید. طراحی کنسول ها دارای انواع مختلفی است که افراد به سلیقه ی خود می توانند یکی را انتخاب کنند و در این قسمت قرار دهند. قرار دادن کنسول در ورودی راه پله باعث شیک بودن فضا می شود و آن قسمت را مرتب تر نشان می دهد.

استفاده از شلف (قفسه) بر روی دیوار ورودی راه پله

اگر در فضای ورودی جایی برای قرار دادن کنسول وجود ندارد بهتر است از شلف یا قفسه هایی بر روی دیوار استفاده کنید تا از آن برای قرار دادن وسایلی از قبیل، سوئیچ ماشین، ادکلن و... استفاده کنید.نرده پله

در تزیین دکوراسیون ورودی پله ها بهتر است از گلدان های کوچکی بر روی نرده ها آن هم با فاصله و به صورت منظم استفاده کنید و نرده های محافظ پله ها را به نوعی استند گل برای تزیین و زیبایی این فضا تبدیل کنید. البته در اجرای این طرح باید به میزان استحکام نرده ها، وزن گلدان ها و برخورد اشخاص توجه شود.

استفاده کردن از نیمکت یا صندلی

همه ما پیش آمده که مدت زیادی را در ورودی راه پله به انتظار ایستاده باشیم. همچنین بعضی از افراد دوست دارند که در حالت نشسته کفش هایشان را بپوشند، پس یک نیمکت یا صندلی کاربرد زیادی در این زمان دارد.

از زیبایی فرش غافل نشوید

استفاده از فرش در فضای ورودی راه پله زیبایی خاصی را به آن می بخشد، همچنین از وارد شدن آلودگی های محیط بیرون به داخل خانه جلوگیری می کند.

ورودی راه پله را به کتابخانه تبدیل کنید

اگر منزل شما دارای متراژ پایین می باشد می توانید از محیط ورودی راه پله برای کتابخانه استفاده کنید. همانطور که گفتیم محیط ورودی منزل، نشان دهنده سلیقه و شخصیت افراد خانه می باشد. مدل های مختلف تزیین دکوراسیون ورودی راه پله در خانه ویلایی، آپارتمان و دوبلکس طراحی دکوراسیون ورودی راه پله در تمام منازل مهم است، چه ورودی راه پله و یا راهروی اتاق خواب و سرویس بهداشتی. اهکارهای زیادی برای تزیین انواع دکوراسیون ورودی راه پله و راهروی اتاق ها چه برای خانه های ویلایی و چه خانه های آپارتمانی و دوبلکس وجود دارد که بعضی از این ایده ها عبارتند از:

·        تعلیق همیشه می تواند به عنوان یک گزینه بسیار مدرن و جذاب باشد

·        طراحی کردن پله ها به روش معلق و متصل نبودن کف پله ها به یکدیگر، نمایی خیلی مدرن، زیبا و جذاب را ایجاد می کند.

·        البته باید این نکته را ذکر کنیم که این نوع ورودی راه پله دارای هزینه ی زیادی می باشد و برای کسانی که به دنبال صرف هزینه ی زیاد نیستند مناسب نمی باشد.

کف پله ها

بهتر است در طراحی پله های ورودی در بعضی از قسمتهای کف پله ها، بخش هایی را به صورت برجسته و یا دارای تورفتگی برای قرار دادن گلدان درست کنید.

آویزهای سقفی

در قسمت ورودی راه پله از آویزهایی برای تزیین فضا استفاده کنید.

استفاده از پاسیو در زیر راه پله

در زیر راه پله می توانید یک پاسیوی کوچک برای نگهداری گل درست کنید. اگر محیط زیر راه پله نورگیر نیست می توانید از گل های آپارتمانی که نیاز به نور ندارند استفاده کنید. استفاده از گل و گیاه در این فضا علاوه بر زیبایی حس نشاط و سرزندگی را به افراد هنگام ورود به منزل می دهد.

پاگرد و انتهای راه پله

در فضای پاگرد می توانید از یک آینه ی آویز و چند گلدان استفاده کنید اما اگر فضای آن کوچک است و عبور و مرور را سخت می کند می توانید از استند گل آویز استفاده کنید.

نورپردازی در انواع دکوراسیون ورودی راه پله

همه می دانیم که انواع دکوراسیون ورودی راه پله در طراحی داخلی و خارجی ساختمان دارای اهمیت زیادی است. پس همه در طراحی این قسمت حساسیت زیادی را به خرج می دهند. برای جهت یابی پله ها در نور کم و یا شب، بهتر است از نورپردازی مناسبی برای آن استفاده شود. برای نورپردازی این فضا ایده های زیادی وجود دارد که افراد به سلیقه ی خود می توانند یکی از آنها را انتخاب کنند. بعضی از افراد برای نورپردازی این قسمت از چراغ های ال ای دی کمک می گیرند و نورپردازی این فضا را با ریموت کنترل می کنند. همچنین می توانند دیوار مجاور پله ها را با استفاده از چراغ های دیوارکوب و لامپ های ال ای دی نورپردازی کنند. استفاده کردن از نورپردازی نقطه ای و هالوژنی نیز می تواند ایده ی مناسبی برای این فضا باشد.

دکوراسیون مدرن ورودی راه پله

یکی دیگر از طراحی ها برای دکوراسیون ورودی راه پله طراحی مدرن است در این طراحی توجه زیادی به وسایل تزیینی برای ورودی راه پله می شود و تمام وسایل و ابزار به کار برده در این فضا باید با وسایل داخل خانه هماهنگی داشته باشد.

هزینه دکوراسیون ورودی راه پله

هزینه ی دکوراسیون ورودی راه پله با توجه به فضای آن و وسایلی که به کار برده می شود متفاوت است و نمی توان قیمت دقیقی را تعیین کرد.
مجموعه یاشیل دیزاین

می دانیم که امروزه کار ساختمان سازی و طراحی و دیزاین دکوراسیون کار سختی است و همه از عهده ی آن بر نمی آیند و به تخصص و توانایی و تجربه ی خاصی نیاز دارد، پس برای این کار باید از افراد متخصص و توانا کمک بگیریم تا با هزینه ی مناسب بهترین نتیجه را بگیریم.

مجموعه ی یاشیل دیزاین، یک مجموعه ی معماری به نام و توانا است که از دانش متخصصین باتجربه و ماهر استفاده می کند و در زمینه ی معماری و تزیین دکوراسیون به مشتریان خود مشاوره می دهند و سعی می کنند با صرف کمترین هزینه و وقت بهترین کار را تحویل دهند.

 

دیدگاه شما