بازسازی ویلا
604 بازدید
04 اردیبهشت 1400
0

بازسازی ویلا

بازسازی ویلا ایده ی خوبی برای داشتن ویلای مدرن و به روز  با کمترین هزینه است‌. قطعا محل زندگی به مرور زمان نیاز به مراقبت و همراه شدن با مد را دارد تا توانایی پاسخگویی به خواسته و نیازهای شما را داشته باشد. شکی نیست که این قضیه درباره بازسازی ویلا نیز صادق است. چرا که با گذشت زمان ویلا به بازسازی نیاز پیاده کرده و شما باید اقدامات لازم را خصوص زیبا سازی و مرمت آن انجام دهید.

بازسازی ویلا یا ویلای نوساز؟

یکی از مهمترین سوالاتی که برای متخصصان و صاحبان ویلا پیش می آید این است که آیا هزینه های مصرفی برای بازسازی مقرون به صرفه است یا ویلای نوساز را خریداری کنند؟ زندگی کردن در یک ویلا به مرور زمان موجب ساخت خاطرات شیرین و تلخی است که اشخاص احساس وابستگی و مالکیت ها آنها به ویلا افزایش می یابد. از این رو رها کردن و گذشتن از چنین فضاهایی کار آسانی نیست. به همین دلیل مشاوران و کارشناسان، بازسازی فضا را پیشنهاد می دهند. از دلایل دیگر جهت بازسازی هزینه مصرفی است. که هزینه بازسازی خیلی کمتر از هزینه نوسازی ویلا است و این هزینه به نسبت یک به سه می باشد. درنتیجه با همین هزینه کم بازسازی صاحب  ویلای مدرن می شوید.

هزینه بازسازی ویلا 

در موضوع بازسازی ویلا با هر مقدار بودجه ای که در اختیار دارید می توانید عملیات بازسازی را شروع کنید. زیرا هزینه و تغییراتی که می خواهید در بازسازی انجام دهید بازه گسترده ای دارد. در صورت هزینه کم با رنگ آمیزی و نقاشی ساده دیوارها ویلای تازه ای خواهید داشت. ولی اگر قصد اضافه کردن تعداد طبقات، روف گاردن یا استخر را دارید باید هزینه مصرفی را افزایش دهید. مساحت و فضای باز ویلاها نسبت به سایر ساختمان ها بیشتر است. از این رو با هر بودجه ای می توان عملیات بازسازی را در ویلا انجام داد. قبل از شروع بازسازی باید هزینه های مصرفی برای طراحی و ساخت ویلا را محاسبه کرد. سپس با برنامه ریزی اصولی تصمیم نهایی مربوط به بازسازی را گرفت. همچنین هزینه بازسازی تحت تاثیر عواملی مانند شرایط محیطی، محل قرار گرفتن ویلا، میزان فرسودگی و میزان تغییرات قرار می گیرد.بازسازی ویلا چقدر زمان میبرد؟

زمان مصرفی جهت بازسازی ویلا اهمیت زیادی دارد زیرا زمانی که مشغول بازسازی هستید نمی توانید از فضای ویلا استفاده کنید. با توجه به میزان بازسازی و ابعاد و متراژ هر پروژه زمان مورد نیاز بازسازی متفاوت است.زمان لازم جهت بازسازی با توجه به میزان تغییرات به سه دسته تقسیم می شود:

*ساده ترین روش بازسازی می تواند تعویض کمد، کابینت، مصالح سقف، کف و رنگ و روغن نمای خارجی و داخلی ویلا است. که این نوع بازسازی ۳ الی ۶ هفته بسته به متراژ ویلا طول می کشد.

*این نوع بازسازی علاوه بر تغییراتی در رنگ و مصالح ساختمان است تغییراتی فنی و اساسی مانند تعویض و تغییر تجهیزات مکانیکی، الکتریکی و لوله ها است. مثلا تعویض لوله های فرسوده با لوله های جدید و عایق بندی آن قسمت صورت می گیرد. همچنین می توان سیستم های نورپردازی و روشنایی را دوباره طراحی و اجرا کرد. که مدت زمان مصرفی ۲ الی ۳ ماه است.

*در این نوع ،بازسازی کامل اعمال می شود و می توان به عنوان نوسازی ویلا از آن نام برد. که عملیاتی مانند کم یا اضافه کردن اتاق خواب، اضافه کردن استخر، تغییر در قسمت هایی از ویلا، تغییر در تاسیسات و تعداد طبقات رخ می دهد. همچنین زمان لازم جهت بازسازی ۳ الی ۹ ماه است.

بازسازی ویلا قبل و بعد

در مرحله اول و قبل از هرکاری باید هدف از بازسازی ویلا با توجه به نیازها و بودجه مشخص شود. سپس عملیات بازسازی شروع به فعالیت کند. که این عملیات در دو مرحله انجام می شود:

*بازسازی اسکلت ساختمان که شامل تعمیر و تغییر بخش های اصلی ویلا مانند برق و لوله کشی است.

*بازسازی دکوراسیون ویلا شامل مواردی است که زیبایی و فضای داخلی ویلا را در بر می گیرد.

مراحل بازسازی ویلا

بازسازی ویلا همانند بازسازی خانه یا آپارتمان است. که مراحل مرتبط به خود را دارد، که این مراحل به شرح زیر است:

·        انتخاب نوع بازسازی

بازسازی روش های متفاوتی دارد. در نتیجه مراحل دیگر را تحت تاثیر خود قرار می دهد. همچنین بازسازی بخش هایی دارد که نیاز به اخذ مجوز ندارد. قبل از هر چیز هدف خود را از بازسازی مشخص کنید طوری که آیا بازسازی سطحی مانند رنگ و روغن دیوارها را مد نظر دارید یا بازسازی عمقی مانند تعمیر و تغییر لوله را انجام می دهید. از این رو تمام تغییراتی که قرار است انجام دهید در یک لیست بنویسید. لیست کردن عملیات در برنامه ریزی و محاسبه هزینه اهمیت زیادی دارد.

·        انتخاب پیمانکار

با توجه به شدت و قدرت کار باید پیمانکار را انتخاب کرد. از این رو اگر عملیات بازسازی با هزینه بالا همراه است پس باید با دقت و حساسیت زیادی پیمانکار را انتخاب کرد.

·        برآورد و جمع بندی هزینه

مرحله سوم در بازسازی برآورد و جمع بندی هزینه است. که برآورد و جمع بندی هزینه خود در دو مرحله صورت می گیرد. مرحله اول با در نظر گرفتن مقدار معینی از بودجه عملیات بازسازی را در چارچوب مشخصی انجام داد. همچنین در مرحله دوم هماهنگ با پیمانکار هزینه لازم جهت بازسازی را برآورد کرد. البته هزینه بازسازی به علت جزئیات زیاد دقیق نیست و امکان دارد بیشتر یا کمتر از هزینه تخمین زده باشد.

·        طراحی و ایده

بعد از مشخص کردن هدف و انتظار شما از بازسازی هرچی در ذهن دارید روی کاغذ یادداشت کنید. سلیقه خود و افراد خانواده را با تخصص پیمانکار تطبیق دهید.در هنگام طراحی سعی کنید تمام قسمت مورد بازسازی در ویلا را مد نظر بگیرید.

·        اخذ مجوز

اخذ مجوز یکی از مراحل بازسازی است. از این رو اخذ مجوز بستگی به شدت و نوع بازسازی دارد. عملیات زیر نیازی به مجوز ندارند مانند:

*تعمیر پشت بام مانند ایزوگام و نصب شیروانی

*نصب یا تعمیر کفپوش ها

*رنگ و روغن یا سفید کاری دیوارها

*کاشی کاری دیوارها

*تغییر یا تعمیر نمای ویلا

*تغییر و تعمیر سرویس بهداشتی

*تعمیر و تعویض در و پنجره

*تعمیر و تعویض لوله کشی گاز،آب و فاضلاب

*تخلیه و حفر چاه فاضلاب

*تخریب تیغه های داخلی ویلا

*جابجایی و تغییر راه پله

·        برنامه ریزی دقیق

بعد از اخذ مجوز، نیازمند یک برنامه ریزی دقیق جهت انجام عملیات متفاوت است. در این برنامه ریزی زمان نقش مهمی ایفا می کند. همچنین برنامه ریزی امکان نظارت بر عملیات متفاوت بازسازی را به کارفرما می دهد. برای تهیه برنامه ریزی دقیق باید هماهنگ با پیمانکار برنامه زمانی را مشخص و تنظیم کرد.

·        تخریب

یکی از مراحل مهم در عملیات بازسازی تخریب قسمت مورد نظر است. خواه این قسمت کوچک مانند کاغذی دیواری باشد خواه در حجم بزرگ مانند خود دیوار باشد. آگاهی لازم در مورد تاسیسات الکتریکی و مکانیکی در دیوار را داشته باشید سپس آن را تخریب کنید. همچنین در مورد قطع گاز، برق و آب ایمنی لازم را انجام دهید.
شروع عملیات بازسازی

بعد از انجام تخریب و خروج تفاله ساختمانی شروع به عملیات بازسازی کنید.عملیات بازسازی بسته به مکان و نوع آن شامل موارد زیر است:

*نصب تجهیزات ایمنی در پیاده رو جهت بازسازی نمای بیرونی

*اطمینان کامل از قطع آب، برق و گاز هنگام لوله کشی و سیم کشی ویلا

*جداسازی تاسیسات مکانیکی مثل کابینت، شیرآلات و در و پنجره

*تخریب سرامیک و کاشی کف و دیوار مکان هایی مانند توالت، حمام، آشپزخانه

*سیمان کاری دیوار و کف قسمت هایی از ویلا مانند آشپزخانه، حمام، توالت و..

*عایق کاری قسمت هایی از ویلا جهت جلوگیری از نم و رطوبت

*رنگ آمیزی و نقاشی دیوارها

* نصب کابینت های جدید

* نصب شیرآلات، روشویی و سینک

*نصب پارکت یا کاغذ دیواری در قسمت های مختلف ویلا

*نصب تجهیزات و تاسیساتی مانند کلید و پریز برق، نورپردازی های لازم

*نصب در و پنجره های داخل ویلا

*پاک کردن و تمیز کاری های نهایی

۱۰.بررسی استانداردها و کیفیت

نظارت کارفرما بر تمام مصالحی که در بازسازی به کار می رود کار سختی است از این رو باید تمام موارد در قرارداد با پیمانکار ذکر شود یا خود کارفرما مصالح را تهیه کند. همچنین رعایت استاندارد و کیفیت در بازسازی را بررسی کنید و از انجام خواسته هایتان در بازسازی مطمئن شوید.

 تایید کردن نهایی

بعد از انجام عملیات بالا نوبت به تایید نهایی اتمام کار و کیفیت  می شود.همچنین در قرارداد ذکر ضمانت وسایل و تجهیزات به کار برده در بازسازی در یک بازه زمانی ضروری است.

نکاتی در مورد شرکت موفق یاشیل دیزاین

شرکت یاشیل دیزاین در زمینه های مختلف بازسازی به مشتریان خود خدمت رسانی می کند که به شرح زیر است:

۱.طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون

۲.طراحی نمای خارجی یک ساختمان

۳.طراحی فضای سبز با اجرای دقیق

۴.بازسازی و نوسازی انواع ساختمان

دلیل انتخاب یاشیل دیزاین چیست؟

یکی از ملاک هایی که مشتریان یاشیل  دیزاین را انتخاب می کنند در اختیار گذاشتن تمام نمونه کارهایی که در طول این چند سال با موفقیت انجام داده اند. این شرکت با ارائه خدمات دکوراسیون داخلی ، طراحی داخلی و تزئینات داخلی باعث می شود که اعتماد مشتری را به دست بیاورد. تا مشتری هنگام انتخاب وسوسه نداشته باشد. همچنین مشتریان می توانند با مراجعه به وب سایت یاشیل دیزاین تمام نمونه کارهای بازسازی را نظاره کنند.

 

دیدگاه شما