دکوراسیون ویلا
556 بازدید
11 خرداد 1400
0

دکوراسیون ویلا

ویلاها معمولا در متراژهای خیلی زیادی ساخته می شوند و همین ویژگی باعث شده که دست طراحان برای طراحی دکوراسیون آن حسابی باز باشد و یک طراحی شیک و لوکس را انجام دهند. نکاتی که باعث می شوند طراحی دکوراسیون ویلا بهتر و شیک تر انجام شود عبارتند از:

دکوراسیون ویلا یکی از اصول مهم در ساختمان سازی

بی شک دکوراسیون ویلا یکی از مهمترین بخش های زیباسازی یک ویلا و مکان تفریحی است. چون افراد وقتی که به یک ساختمان یا ویلا نگاه می کنند اولین چیزی که توجه آنها را جلب می کند طراحی و دکوراسیون آن است. پس یک نمای زیبا از ویلا در دید افراد بسیار تاثیرگذار است. همه مردم به این مسئله اعتقاد پیدا کردند که اگر نمای بیرونی یک ویلا شیک و زیبا باشد پس داخل آن هم زیبا است. گاهی وقتا دکوراسیون داخلی یک ویلا بسیار شیک و مدرن است اما چون نمای بیرونی دارای ظاهر شیک و جذابی نیست در نگاه اول حس خوشایندی را به افراد وارد نمی کند.

نقش دکوراسیون ویلا در بالا رفتن ارزش آن

نمای ویلا بجز تاثیرگذاری بر روی افراد بر روی قیمت و ارزش آن هم تاثیر بسیار زیادی دارد.
انتخاب درست پوشش سقف ویلا

انتخاب پوشش سقف مناسب و زیبا یکی از موارد مهمی است که در نمای اولیه ویلا تاثیر زیادی دارد. معمولا یکی از بهترین معماری هایی که برای ویلا ها از آن استفاده می کنند، سقف شیبدار است. استفاده از این نوع سقف در کشورهای اروپایی و آمریکایی از پر استفاده ترین طرح ها می باشد. سقف ویلا باید دارای پوششی مناسب و مقاوم باشد و افراد ساکن ویلا با هر باد و طوفانی نگران خراب شدن آن بر سر خود نباشند.

استحکام در پوشش سقف ویلا

پوششی که برای سقف ویلا از آن استفاده می شود باید مواد مورد استفاده ی آن دارای کیفیت مناسب باشد و جنس آن دارای مقاومت و استحکام بالایی باشد. برای ساخت این پوشش ها هزینه ی زیادی لازم است پس باید توجه کنیم که پوشش به کار برده شده عمر کوتاهی نداشته باشد. برای نمای بیرونی سقف های شیبدار 3 نوع پوشش استفاده می شود:

·     استفاده از نمای چوب برای ویلا

چوب یکی از مواد و مصالحی است که برای نمای ویلا از آن استفاده می کنند، این پوشش ها به نوعی ساخته شده اند که عایق خوبی برای رطوبت و صدا هستند و ظاهر زیبایی را هم به ویلا می دهند اما دارای معایبی نیز هستند و مهمترین عیب آن ها مستحکم نبودن و دوام خیلی کم آنها در مقابل باد و باران است. همین مساله باعث شده که زیاد از این نوع پوشش در نمای ویلاها استفاده نشود.

·     استفاده از نمای فلزی برای ویلا

نمای فلزی یکی دیگر از متریال هایی است که برای نمای ویلا از آن استفاده می کنند و نمای بسیار شیک و جذابی را به ساختمان می دهد. برای طراحی این نما از ورق گالوانیزه و آلومینیوم استفاده می شود که باعث استحکام و مقاومت بیشتر آن نسبت به فلزهای عادی می شود.

·      استفاده از نمای پوشش سقف شینگل برای ویلا

یکی دیگر از پوشش های مورد استفاده در سقف ویلا ها، پوشش شینگل می باشد. این نوع پوشش در جنس ها و مدل های متنوعی طراحی و ساخته شده اند.

·        هماهنگی دکوراسیون داخلی و نمای خارجی ویلا

در طراحی دکوراسیون یک ویلا باید نمای داخلی و خارجی آن با هم هماهنگی داشته باشند؛ مثلا اگر در نمای داخلی از طراحی مدرن استفاده شده است نباید در نمای بیرونی طراحی کلاسیک به کار برد.

شیب مناسب و استاندارد برای دکوراسیون ویلا دوبلکس

هرچند که این بخش به معمار بستگی دارد ولی صاحب آن باید حتما توجه کند که در هنگام ساخت از پوشش استاندارد استفاده شود تا هم ویلا زیبایی ظاهری خود را حفظ کند و هم در زمستان نم و رطوبت به داخل نفوذ نکند. همچنین باید این نکته را بدانید که شیب مناسب در تهویه ی هوای درون ساختمان نیز تاثیر دارد.

دقت در تناسب رنگ ها در نمای ویلا

انتخاب رنگ مناسب برای پوشش سقف ساختمان و نمای آن بجز سلیقه ی افراد باید متناسب با آب و هوای آن منطقه نیز باشد و رنگ پوشش به کار برده شده با رنگ نما همخوانی داشته باشد.

قرار دادن یک فضای سبز در دکوراسیون حیاط ویلا

استفاده از یک فضای سبز در ساختمان باعث سرزنده و شاداب تر شدن فضای آن می شود.

استفاده از رنگ های مختلف و گرم در دکوراسیون خارجی ویلا

انتخاب یک رنگ مناسب و گرم برای نمای ساختمان به آن ظاهری زیبا و جذاب را می دهد. استفاده از رنگ های مرده مانند سفید یا طوسی و یا استفاده از رنگ های یکدست برای ساختمان بسیار کسل کننده است.

نقش حمام و دستشویی زیبا در ویلا

طراحی یک حمام و دستشویی مدرن در ساختمان بسیار تاثیر گذار است مخصوصا اگر در طراحی حمام از یک دکوراسیون دلنشین و خاص استفاده شود.

استفاده از آب نماهای تزئینی در نمای داخلی و خارجی

استفاده از آب نماها در ساختمان باعث می شود که ظاهری شیک تر و لوکس تر به خود بگیرد.

استفاده از تراس در ویلا

استفاده از تراس در ساختمان علاوه بر زیبایی نمای بیرونی آن منظره ی بسیار زیبایی را نیز در ساختمان ایجاد می کند.
دکوراسیون ویلا مدرن و لوکس

امروزه در معماری ویلاهای مدرن، طراحی دکوراسیون داخلی آن از اهمیت زیادی برخوردار است. هرچند که برای طراحی داخلی دکوراسیون ویلا مدرن ایده های زیادی وجود دارد اما این ایده ها نیاز به صرف هزینه ی بسیار زیادی دارند.

البته این هزینه ها شامل همه ی وسایل و امکانات داخل ویلا نیز می باشد.

یکی از فاکتورهای مهم در طراحی این ساختمان ها نورپردازی می باشد. در طراحی این بناها باید از پنجره هایی با ابعاد مختلف استفاده شود و از روشنایی های مصنوعی و لامپ ها به شیوه ای مناسب استفاده کنند. همچنین به کار بردن رنگ های روشن و شیک در طراحی می تواند علاوه بر بخشیدن ظاهری شیک و زیبا به ساختمان حس آرامش را نیز به افراد منتقل می کند.


طراحی دکوراسیون باغ ویلا با حداقل نیاز به مراقبت و نگهداری

ساکنان خانه های ویلایی تمایل زیادی دارند که باغ خود را به بهترین شکل ممکن بیارایند. پس طراحی دکوراسیون باغ ویلا نیز برای ساکنان آن اهمیت بالایی دارد ولی مواظب و نگهداری از آن کار سختی است. نکاتی برای طراحی این مکان وجود دارد که باعث می شود نیاز به صرف وقت کمتری برای نگهداری داشته باشد و زیبایی محوطه باغ را نیز چند برابر کند.


1-ایجاد فضای نشیمن باز

طراحی و ایجاد یک فضای نشیمن باز در حیاط ویلا یکی از المان های حیاتی به شمار می رود.

به کار بردن وسایلی مانند نیمکت، میز و صندلی نهار خوری و...باعث می شود یک فضای دلباز ایجاد شود و از چمن کاری اضافی نیز کاسته می شود.


2-عدم چمن کاری اضافه

داشتن یک محوطه چمن کاری اگرچه زیبایی خاصی به باغ ویلا و نمای آن می دهد اما نیاز به نگهداری زیادی دارد پس می توانید چمن کاری را در ابعاد کم نگه دارید و با استفاده از میز و صندلی و امکانات دیگر نمای محیط باغ را شیک و زیبا کنید.


3-محدودیت فضای گل کاری

هرچند که کاشتن گل و گیاه در محیط باغ ساختمان زیبایی خاص و طراوت زیادی را به محیط می بخشد؛ اما مراقبت زیادی هم لازم دارد. در طراحی محیط باغ ساختمان می توانید فضاهای باریکی را برای کاشتن گل و گیاه اختصاص دهید.


4-انتخاب گیاهان بی دردسر

کاشت گیاهان و پرورش دادن آن ها یکی از جزییات مهم در طراحی دکوراسیون باغ ویلا می باشد ولی باید از گیاهان و گل هایی در این قسمت استفاده شود که مناسب با شرایط آب و هوایی محیط باشد و نیاز به صرف وقت زیاد نداشته باشند.


5-جلوه وحشی

بعضی وقت ها بهتر است که طراحی باغ را به طبیعت بسپاریم یعنی از درختانی که در محیط ساخت ویلا از قبل وجود داشتن و خود رو هستند استفاده کنیم و فضای مرزی و سایه را به دست این درختان بسپاریم. این فضا به محیط ساختمان جلوه ای طبیعی و وحشی می دهد.

6-طراحی مدرن با ظاهری مینیمالیستی
دکوراسیون ویلا دوبلکس

در طراحی دکوراسیون ویلا، ویلاهای دوبلکس یک دنیای جدید برای طراحی محسوب می شوند و می توان از ایده های زیادی برای طراحی آن استفاده کرد.


        استفاده از پله اسپیرال

اگر در محیط ویلا دارای فضای محدود هستید پس بهترین گزینه برای طراحی یک ویلای دوبلکس استفاده از پله اسپیرال می باشد چون نسبت به پله های دیگر فضای خیلی کمی لازم دارد.


·    پله شیشه ای

اگر می خواهید که یک فضای مدرن داشته باشید و حسی کاملا لوکس را به شما منتقل کند از پله های شیشه ای استفاده کنید.


·    استفاده از فضای زیر پله

در طراحی خانه های دوبلکس معمولا فضای زیر پله ها بدون استفاده است که شما می توانید به عنوان کمد از آن استفاده کنید.


·     دیوار شیشه ای

دیوارهای شیشه ای هم نمای مدرنی را به خانه های دوبلکس می دهند و هم محافظ خوبی برای طبقه ی بالا به حساب می آیند.


·      سقف بلند

خانه های ویلایی دارای سقفی بلند هستند و اگر به خوبی مدیریت نشوند ظاهر ناخوشایندی را به نمای ساختمان می دهند. استفاده از یک لوستر بزرگ و بلند در طراحی خانه های دوبلکس ظاهر آن را چند برابر زیبا می کند. در طراحی دکوراسیون ویلاها مجموعه یاشیل دیزاین دارای مهندسین و افراد متخصص و باتجربه می باشند که بهترین طرح ها را در این زمینه ارائه می کنند.


دیدگاه شما